Transkrypcje sądowe

Od chwili wprowadzenia w sądach nagrywania rozpraw oraz e-protokołów, dostarczanych na płytach CD i zastępujących zwykłe protokoły, praca prawników i adwokatów stała się znacznie mniej komfortowa, pochłaniając nie tylko o wiele więcej czasu, ale i wysiłku. Nagrywanie rozpraw w sprawach cywilnych reguluje kodeks postępowania cywilnego oraz ustawa o kosztach sądowych z dnia 25 lipca 2014 roku. Nowelizacja ustawy dopuszcza nie tylko nagrywanie, ale też dodatkowo sporządzanie tzw. protokołów skróconych.

Wiemy, że skrócony protokół z posiedzenia sądu może być niewystarczający do rzetelnego przygotowania się do rozprawy. Dlatego wszystkim radcom prawnym i adwokatom oferujemy rozwiązanie w postaci transkrypcji sądowej.

Transkrypcje sądowe wykonujemy metodą klasyczną, bez korzystania z dedykowanych programów rozpoznających mowę, dzięki czemu każde zrealizowane przez nas sprawozdanie z rozprawy sądowej cechuje się wiernym odwzorowaniem tego, co dzieje się w nagraniu.

Standardowy protokół z rozprawy stanowi transkrypcję pełną, czyli jak najbardziej precyzyjny zapis, bez jakiejkolwiek ingerencji w wypowiedzi osób biorących w niej udział. Przykład zrealizowanej przez naszą firmę transkrypcji mogą Państwo pobrać na dole strony.

Transkrypcja to pełen zapis e-protokołu w postaci pliku tekstowego: zawiera pełne wypowiedzi poszczególnych osób, z zaznaczeniem, kto się wypowiada (np. świadek, powód, pełnomocnik pozwanego), wraz ze stemplami czasowymi co 5 minut.

Transkrypcje posiedzeń oraz rozpraw sądowych wykonujemy na zlecenia prawników, adwokatów, kancelarii prawniczych, jednostek policji, instytucji publicznych, a także wielu innych firm.

Transkrypcje sądowe - nasza oferta

Transkrypcje rozpraw sądowych

Transkrypcje e-protokołów

Transkrypcje rozmów prywatnych

Opinie naszych klientów

Takiej firmy brakowało na rynku polskim,

ogromne wsparcie pracy każdej kancelarii. Szczerze polecam!

Natalia Kopciewska, Kancelaria Radcy Prawnego

Usługi świadczone są na bardzo wysokim poziomie, zlecenia zawsze realizowane są terminowo.

Magdalena Kaleta, Kancelaria Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy

Niezmiennie jesteśmy zadowoleni z jakości zarówno obsługi, jak i samych transkrypcji,

częstokroć niezbędnych w postępowaniu sądowym, niezwykle ułatwiającym pracę Kancelarii.

Kancelaria Radcy Prawnego Tomasza Hilarowicza

Transkrypcje sądowe - najczęściej zadawane pytania

Czy transkrypcje wykonywane są samodzielnie, przez człowieka, czy przez program komputerowy?

Wszystkie nasze transkrypcje wykonywane są ręcznie, przez członków naszego Zespołu. Dzięki temu są zrobione dokładnie, z dbałością o szczegóły.

Czy na transkrypcji będzie widać, kto wypowiada daną kwestię?

Tak. Każda wypowiedź jest podpisana. W transkrypcjach rozpraw sądowych przyporządkowujemy wypowiedzi do przewodniczącego, pełnomocników, świadków i innych uczestników rozprawy.

W transkrypcji rozmowy prywatnej podpisujemy każdą wypowiedź, chyba że w danym momencie identyfikacja jest utrudniona, na przykład gdy kilka osób mówi jednocześnie.

Czy transkrypcje zawierają stemple czasowe?

Tak, wszystkie transkrypcje standardowo zawierają stemple czasowe co 5 minut. To znaczy, że w tekście widnieje informacja, w którym momencie nagrania wypowiadane są dane słowa.

Na życzenie Klienta wstawiamy stemple czasowe przed każdą wypowiedzią lub na przykład co jedną minutę. Jest to do wspólnego ustalenia.

Czekamy na Twój kontakt